Emléktábla avatás és ünnepség

Jelenleg 1 felhasználó van online.
  • wnl1944

 

2011

március 15.

 

 

 

2011 március 11-én, a lemenő nap aranyszínű sugarainál kezdtek gyülekezni a község polgárai, hogy fél hatkor rövid ünnepség keretében leleplezzék Vilcsek Gyula kántortanító, a Kismarosi iskola névadójának emléktábláját a Szokolyai út 2. szám alatti, hajdani lakóháza falán.

 

 

A szép számban összegyűlt érdeklődők előtt, Zelei Zsolt, a Vilcsek Gyula Alapítvány kuratóriumának elnöke, rövid visszaemlékezésében méltatta a Tanító emlékét, érdemeit.

 

A leszármazottak nevében az egyik dédunoka, Wilczek-Nagy Levente mondott köszönetet a falunak, a faluközösségnek és vezetésének, az iskolának és mindazoknak, akik segítették őt és rokonait egymásra találásukban, akik a mai napig ápolják az egykori kántortanító emlékét, s akiknek ez az ünnepélyes esemény is sokban köszönhető.

Ezután meggyőző hitvallást hallhattunk, egy vers formájában a tanítói hivatásról  Kalácska Eszter remek előadásában. 

 

A megemlékezések és a költemény után az emléktáblát Poldauf Gábor polgármester és a másik dédunoka, Nagy Gyula leplezte le. 

 

Mindezek után a helyi intézmények, alapítványok képviselői helyezték el koszorúikat. 

>xx<   a Vilcsek Gyula Alapítvány nevében,   Zelei Zsolt kuratóriumi elnök és Rudolfné Villám Krisztina titkár,

>xx<   a Vilcsek Gyula Általános iskola nevében,   Nyúli Edina igazgató és egy kisdiák,

>xx<   a Kismarosi Oktatásfejlesztési Alapítvány nevében,   dr. Dabóczi Ákos és Solti József,

>xx<   a Kismarosi Falumúzeum nevében,   Pálmai László és Lombosné Csanda Márta,

 

 

Az emléktábla felavatása után a megemlékezők és a tábla-avatók  átvonultak a közösségi házba, ahol hat órakor a falu március 15-i ünnepsége kezdődött. A Himnusz eléneklése után a polgármester úr mondott ünnepi köszöntőt, melyben kiemelte az összefogás, a közös tenni akarás fontosságát. 

 

Az iskola 5. osztályos tanulói, remekbe sikerült előadásukkal meghatóan és hangsúlyosan idézték az 1848-as forradalom emlékét és hangulatát. Köszönet érte a betanító Rusvay Balázsnak és a résztvevő diákoknak.

 

 

  

Ezután került sor, immár harmadik alkalommal a Vilcsek Gyula-díj átadására, amit az éppen külföldön tartózkodó díjazott, Gulyás Gergely helyett édesanyja vett át Zelei Zsolttól és Nagy Gyulától. 

 

„Adni, aki teheti, csaknem olyan érzés, mint kapni, de együtt a kettő, az egész!”

 A jól sikerült megemlékezés a Szózat közös eléneklésével ért véget. 

 

 

 Segítőinknek, a megjelenteknek köszönjük a részvételt, a megemlékezést és a lehetőséget!  

     

       Budapest, 2011-03-25                                                                              Nagy Gyula,   Wilczek-Nagy Levente,

 

<<<   >>>